Proč vložit svoje recepty na Profirecepty.cz?

Proč si mám vložit svoje recepty ze starých použitých a zamaštěných papírů, uložených v šuplíku kuchyně do moderní, zálohované databáze na internetu?

Připravili jsme pro Vás moderní databázi receptů. V čem se liší od desítek jiných serverů s recepty na webu?

1) Recepty si můžete ihned po zadání do počítače vytisknout a udržovat si svoji soukromou databázi receptů opět v papírové podobě. Pokud se vám stane nějaký malér, jako například vylité červené víno nebo olej, jednoduše si poškozené listy znovu vytisknete a je to!

2) Ve svých receptech na Profirecepty.cz můžete velmi snadno hledat. Recepty máte strukturovaně uložené.

3) Zapisování Vašich receptur je velmi jednoduché díky kompletní databázi používaných surovin. Jednoduše zadáte první písmena suroviny a pak jen vyberete to, co se Vám nabídne! Zkuste jak je to jednoduché!

4) Svoje recepty můžete sdílet se svými přáteli i s jinými uživateli na webu. Stejně jako si do své soukromé kuchařky ve svém profilu, můžete zařadit (vytisknout) ověřené recepty jiných uživatelů, nebo i těch nejlepších profesionálních kuchařů. A to vše bez opisování z knih, které si musíte koupit, z telefice, které musíte stihnout rychle přepsat, nebo s kusu papíru, kam jste si napsali zajímavý recept, když jste někam jeli autem a slyšeli jste vašeho oblíbeného herce, který jej popisuje.

5) Nemalou výhodou naší služby je, že pokud chcete použít nějaký speciální recept, jednoduše nám napíšete své přání a my tento recept na náš portál Profirecepty.cz vložíme! Jak je to možné? Jednoduše. Spolupracuje s námi hodně těch nejlepších profesionálních kuchařů z Česka!

6) Ačkoliv se jen o málo receptech dá mluvit jako o tajných kombinacích (Coca-Cola, Originál ukrajinský medovník, apod.), i tak se u nás nemusíte bát zneužití soukromé databáze. Pokud nechcete, receptury zůstanou dostupné jen pro Vás, pod vlastním heslem. Pouze ty receptury, které chcete sdílet s ostatními uživateli, budou zveřejněny.

autor: Redakce

Hledání receptů:

Spustili  jsme provoz nového portálu plného gastronomie.

Poznejte nový svět, který vás provede světem i profesionální kuchyně. 

Využijte nepřeberné množství variant jak najít inspiraci na cokoliv v gastronomii.

Můžete si převést Vaši domácí kuchařku ze zamaštěných papírků do elektronické podoby - a později jí využívat např. z tabletu ve Vaší kuchyni.

A můžete se do toho pustit ihned. Stačí se jen přihlásit. Zjistíte jak je to jednoduché!

Založením si profilu jako profesionál, získáte unikátní stránku na portálu profikuchari.cz/jmeno.prijmeni  s dokonalým formulářem na prezentační životopis i s vašimi jídly, s možností svého blogu a pod.

Budeme vděčni za jakékoliv postřehy.

Vaše redakce!

Přihlášení
Registrovat se
TOP recepty
Perníkový houskový kynutý knedlík příloha, rychlé, vaření Perníkový houskový kynutý knedlík
Kantonské kuře hlavní chod, smažení-fritování Kantonské kuře