Konfitování

Kachní stehna při konfitování v přepuštěném másle Konfitování Konfitování Ztuhlé přepuštěné máslo

Pomalá tepelná úprava.

Konfitování je pomalá tepelná úprava masa v nižších teplotách. Nejčastěji dnes konfitujeme kachní, husí či bažantí maso. Vhodné je vlastně jakékoli. Oblíbené jsou hovězí, králičí stehno, jehněčí kolínko, bůček atd.

Při samotném konfitování ponoříme maso do tuku (sádla, přepuštěného másla). Např. mnou oblíbená kachní stehýnka konfituji právě v přepuštěném másle. A to opravdu velmi pomalu. Při 80°C, 10 a při nižší teplotě i více hodin. Čas i teplota, ale vždy záleží na tom co konfitujeme. 

autor: redakce

Komentáře - před komentováním se musíte přihlásit

Kolik přepuštěného másla spotřebujete na konfitování? Po použití ho vylejete? Není to příliš nákladné? Už konfitování v oleji mi přijde šíleně nákladné natož v másle. . .
Je to nekonečné přepuštěné máslo. Po každém konfitování se tuk scedí, počkáme až si sedne dolů pod máslo výpek a opatrně přelijeme jen přepuštěné máslo. Máslo takto uchováme v lednici i rok, za předpokladu, že konfitujeme častěji. Máslo se každým konfitováním napouští vůní kachny a je samo osobě platnější než na začátku.
Hledání receptů:

Spustili  jsme provoz nového portálu plného gastronomie.

Poznejte nový svět, který vás provede světem i profesionální kuchyně. 

Využijte nepřeberné množství variant jak najít inspiraci na cokoliv v gastronomii.

Můžete si převést Vaši domácí kuchařku ze zamaštěných papírků do elektronické podoby - a později jí využívat např. z tabletu ve Vaší kuchyni.

A můžete se do toho pustit ihned. Stačí se jen přihlásit. Zjistíte jak je to jednoduché!

Založením si profilu jako profesionál, získáte unikátní stránku na portálu profikuchari.cz/jmeno.prijmeni  s dokonalým formulářem na prezentační životopis i s vašimi jídly, s možností svého blogu a pod.

Budeme vděčni za jakékoliv postřehy.

Vaše redakce!

Přihlášení
Registrovat se
TOP recepty
Clam chowder, tentokrát v bochníku chleba polévka, rychlé, restování pro základ, vaření Clam chowder, tentokrát v bochníku chleba
Empanadas teplý předkrm, rychlé, pečení Empanadas