Kantonské kuře





Křehké křupavé plátky nakrájené z vykostěné kuřecí půlky.
Postup přípravy
Celá kuřata (pro deset porcí cca 2,5 ks) dáme vařit do velkého hrnce s kořením, skořice, badyán, sušený prášek červeného čínského květu (vietnamská tržnice), zázvor, sůl, pepř, trocha sójové a ústřicové omáčky.
Vaříme na malém plamenu 20 minut a 10 minut necháme v hrnci dojít. Musíme dát velký pozor, aby se nám nepotrhala kůže (ani trhlinka). Vyndáme z hrnce a počkáme, až to bude mít pokojovou teplotu.
Teď přichází velmi pracná a zručná práce, ve které dáváme stále pozor na to, abychom nepotrhali kůži. Kuře podélně rozpůlíme, zbavíme kostí z křídel a stehen, zevnitř vykostíme, jako když chceme dělat roládu.
Vykostěné půlky rovnáme třeba na plech tak, aby byly kůží nahoru a ploché se stejnou tloušťkou. Takto vychladlé půlky potřeme z vykostěné strany (tedy na maso), těstíčkem z rozmíchané mouky se solí, vejcem a červeným květem.
Těstíčko ať má konzistenci těsta na palačinky.
Tak tedy, když máme tuto půlku potřenou slabou celistvou vrstvou těstíčka, dáme smažit kůží dolů do vysoké vrstvy oleje, ať se nám to ponoří. Smažíme 10 minut, aby těstíčko nebylo z vnitřku syrové, v půlce obrátíme kůží nahoru.
Připravíme si základní omáčku pro (asijskou) kuchyni. Zpěníme rozemletý zázvor a česnek na oleji, přidáme ústřičnou omáčku, sweetchilli omáčku, sójovou omáčku. Podlijeme vodou nebo vývarem, provaříme, dosolíme a zahustíme solamylem smíchaným s vodou.
Na pánvi rozpálíme 2 cm oleje a v něm zprudka a krátce 1 minutu osmažíme nakrájenou zeleninu, tu scedíme. Do prázdné pánve hodíme osmaženou zeleninu a zalejeme omáčkou, popřípadě upravíme konzistenci přidáním vody nebo solamylu. Předsmažené kuřecí půlky dáme opět krátce smažit.
Podáváme na směs zeleniny tenké plátky nakrájeného kuřecího masa. Navrch dáme lístek koriandru a sójové klíčky.
Rada
Zde je toho tolik co se dá udělat špatně, že nevím kde začít. Nepotrhat kůži, po posledním smažení masa nechat 2-3 minuty odpočinou, ať se nám to krájí lépe na tenké plátky. Zeleninu krájíme tak velkou, aby šla jíst hůlkami, tedy ani malou ani velkou. Tvrdší zeleninu krájíme delší a slabou, měkkou zeleninu zase na větší kousky.
Doplňující informace
Doporučené nápoje: Radegast Doporučené přílohy: Jasmínová rýže Dietní jídlo: ne Kalorie v jedné porci: 645 cal Jednoduché jídlo: ne Způsob úpravy: Příprava (2h), Smažení-Fritování (15min), Kompletace (10min), Čas na základní omáčku (20min) Doba vaření 10 porcí: 2h 45min
Zařazení receptu
- Recepty dle surovin » Masa » Drůbež a Ptáci » Kuřecí maso
- Recepty dle surovin » Zelenina » Čerstvá zelenina » Kořenová zelenina
- Recepty dle surovin » Koření » Octy, redukce, studené omáčky, ochucené oleje
- Recepty dle surovin » Koření » Čerstvé bylinky
- Recepty dle chodu » Hlavní chod
- Recepty dle regionu » Asie » Čína
- Recepty dle úpravy » Smažení-Fritování,
- Recepty dle kuchaře » Mirek 0777
- Nej recepty
Statistiky
- Datum vložení: 10.06.2012
- Recept zobrazen: 28333x