Sýry

Sýry

Sýry jsou zde již 10 000 let.

Sýry známe od té doby, co jsme domestikovali první dobytek. S prvními pokusy uskladnit mléko si člověk všiml toho, že se mléko srazí. Odtud byl jen krůček k tomu, aby hledal cestu, jak s tím dál pracovat. Jinak se mléko chovalo v teple, jinak v chladu, jinak v kamenné nádobě a jinak ve vaku nebo v koších. Zbavili se  syrovátek a vznikla první sýrová hmota. Pak se čekalo na to, než člověk pochopí, co se sýrem udělá syřidlo. První písemné zmínky jsou 400 let před naším letopočtem.

Mléko - to je to oč tu běží. Bez savců a jejich mléka by byla gastronomie poloviční. A právě díky mléku máme sýr. Nejčastější mléka, které člověk používá pro výrobu sýrů, jsou od krávy, ovce, kozy, bůvolí samice, velbloudice, samice Jaka, sobí samice.

Sýr je udělán sýřením ze sraženého mléka. Sýry dělíme od čerstvých, až po různé stupně zralosti.

Jak na sýr. Český spotřebitel to má trochu těžší v tom, že za komunismu byla velmi omezená nabídka, která byla ještě ke všemu, až na výjimky, velmi průměrná. I ta generace, která se narodila po revoluci, převzala stravovací návyky od svých rodičů, kteří mají bohužel komunismus a jeho trh s potravinami stále v hlavě.

Co od sýru chceme je chuť, stupeň tvrdosti a aroma. Ale to nám při výběru sýru nestačí, musíme vědět, k čemu budeme sýr potřebovat. Tedy zda k přímé konzumaci, nebo k vaření. Jelikož průměrný Čech kouká na sýr nejčastěji skrz peněženku, zůstává u svého eidamu v akci, a když chce změnu, tak skočí po uzené variantě. Bohužel. Kupte si jednou měsíčně sýr, který jste ještě neměli  a prokousávejte se světem „Sýrů“.

K poznání dobrého vína se člověk musí propít, a stejně tak je to i se vším, co strčím do pusy. K poznání dobrého jídla se k němu musí člověk projíst.

autor: Miroslav Černohorský

Nový komentář - před komentováním se musíte přihlásit

Hledání receptů:

Spustili  jsme provoz nového portálu plného gastronomie.

Poznejte nový svět, který vás provede světem i profesionální kuchyně. 

Využijte nepřeberné množství variant jak najít inspiraci na cokoliv v gastronomii.

Můžete si převést Vaši domácí kuchařku ze zamaštěných papírků do elektronické podoby - a později jí využívat např. z tabletu ve Vaší kuchyni.

A můžete se do toho pustit ihned. Stačí se jen přihlásit. Zjistíte jak je to jednoduché!

Založením si profilu jako profesionál, získáte unikátní stránku na portálu profikuchari.cz/jmeno.prijmeni  s dokonalým formulářem na prezentační životopis i s vašimi jídly, s možností svého blogu a pod.

Budeme vděčni za jakékoliv postřehy.

Vaše redakce!

Přihlášení
Registrovat se
TOP recepty
Cheesecake dezerty, rychlé, pečení Cheesecake
Zvěřinový guláš na višňovém víně hlavní chod, restování pro základ, dušení Zvěřinový guláš na višňovém víně